I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu

ul. Żwirki i Wigury 3, 98-200 Sieradz, tel. 43827-14-25

GodłoPowiat
Dzisiaj jest: 7 Czerwca 2023    |    Imieniny obchodzą: Jarosław, Robert, Wiesław

Projekt PMU - „Młodzi dla Ziemi- Ziemia dla młodych! Wspólnie zawalczmy o lepsze jutro”

FE POWER poziom pl 1 rgb

Ponadnarodowa mobilność uczniów w „Jagiellończyku”:

zwiększamy kompetencje w trosce o planetę!

I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu przystąpiło do realizacji projektu „Młodzi dla Ziemi- Ziemia dla młodych! Wspólnie zawalczmy o lepsze jutro”, finansowanego ze środków europejskich. W jego ramach przeprowadzone zostaną dwa wyjazdu uczniowskie do Grecji, podczas których będziemy zwiększać kompetencje cyfrowe oraz wiedzę o działaniach proekologicznych.

Inicjatywa "Młodzi dla Ziemi- Ziemia dla młodych! Wspólnie zawalczmy o lepsze jutro" (2020-1-PMU-3275) prowadzona jest w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”, realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, IV Oś Priorytetowa Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, Działanie 4.2. Programy mobilności ponadnarodowej. Ze środków europejskich szkoła pozyskała 246 576,00 PLN.

Szkołą partnerską, w której zrealizowane zostaną mobilności, jest 4th General Lyceum of Katerini. W ramach projektu przeprowadzimy dwa wyjazdy edukacyjne, łącznie dla 33 uczniów. Tematyka mobilności skupia się na działaniach ekologicznych w skali mikro i makro: od jednostki po rozwiązania na poziomie regionalnym. Segregacja i ponowne wykorzystanie odpadów, odnawialne źródła energii, instytucjonalne formy ochrony przyrody i rola bogactwa naturalnego w rozwoju turystyki, rolnictwa oraz gospodarki – to zagadnienia, które uczniowie będą opracowywać w formie interaktywnej strony www. Językiem zajęć będzie angielski, a dodatkowo młodzież pracować będzie w międzynarodowych zespołach, dzięki czemu udział w projekcie w znaczący sposób przyczyni się do zwiększenia poziomu wielojęzyczności. Dodatkowo, uczestnicy będą mieli za zadanie przygotowanie, przeprowadzenie oraz zrelacjonowanie debaty oksfordzkiej związanej z tematyką ekologii.

Pierwsza mobilność odbędzie się już jesienią bieżącego roku. Do udziału w inicjatywie zapraszamy uczniów wszystkich klas II i III w szkole. Uczestnicy wyłonieni zostaną na podstawie rekrutacji, której dokładne zasady przedstawimy wkrótce. Wyjazd obejmie 14 dni, w trakcie których 10 dni przeznaczone zostanie na zajęcia merytoryczne, a 2 na realizację programu kulturowego. Wśród wycieczek i animacji nie zabraknie atrakcji związanych z poznawaniem dziedzictwa naturalnego Riwiery Olimpijskiej, ale uczestnicy będą mieli okazję odkryć również najpiękniejsze zabytki Grecji, jak kompleks Meteory czy miasteczko Stary Pantaleimon. Wyjazd jest dla uczniów bezpłatny.

Zachęcamy do śledzenia serwisu naszej szkoły oraz profilu na Facebooku, gdzie będziemy na bieżąco informować o kolejnych etapach projektu.

        

Zaloguj Zarejestruj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

Licznik odwiedzin

Dzisiaj0
Wczoraj18
W ciągu tygodnia39
Razem1315672

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka
Żwirki i Wigury 3, Sieradz
Tel.  (43) 827 14 25;  501 192 842

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

003.jpg 004.jpg 005.jpg 006.jpg 008.jpg 010.jpg 011.jpg 012.jpg 013.jpg 014.jpg 016.jpg 017.jpg 018.jpg 019.jpg 020.jpg