I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu

ul. Żwirki i Wigury 3, 98-200 Sieradz, tel. 43827-14-25

GodłoPowiat
Dzisiaj jest: 6 Lutego 2023    |    Imieniny obchodzą: Dorota, Bohdan, Ksenia

 

22 listopada 2017 roku w Wieluniu szczypiorniści z "Jagiellona" po intensywnych zmaganiach zakończyli swoją rywalizację na etapie Półfinału Mistrzostw Województwa Szkół Ponadgimnazjalnych w ramach Licealiady 2017/2018 zajmując trzecie miejsce.

Po zwycięstwie na turnieju w Błaszkach, gdzie nasi piłkarze ręczni pokonali 14:2 Liceum Ogólnokształcące w Warcie, 10:6  II Liceum Ogólnokształcące w Sieradzu oraz w finale z wynikiem 9:4 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Sieradzu, zdobywając tym samym tytuł Mistrzów Powiatu, nadszedł czas na udział w kolejnym etapie zawodów - półfinale wojewódzkim w Wieluniu.

W pierwszej kolejności nasi zawodnicy musieli zmierzyć się z drużynami ze swojej grupy - (według rozegranych spotkań) Zespołem Szkół Rolniczych w Sędziejowicach oraz Zespołem Szkół nr 3 w Wieluniu. Pierwszy mecz drużyna Jagiellończyka wygrała bez większych problemów z wynikiem 16:8, niestety skład z Wielunia okazała się tego dnia nie do pokonania dla naszych zawodników. Kolejne spotkanie zakończyło się więc porażką z wynikiem 3:15, co jednak nie przeszkodziło szczypiornistom I LO w zajęciu drugiego miejsca w grupie oraz zwycięstwie ostatniego meczu o 3. miejsce, w którym ich rywalem był Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli 8:3.

Nasza szkoła wystąpiła w składzie: Berliński Przemysław, Bukowski Piotr, Jakubowski Jakub, Derdziak Jakub, Jakóbczak Mateusz, Karnkowski Szymon, Kaźmierczak Szymon, Pacyna Piotr, Piaszczyk Wojciech, Płachta Kajetan, Rogalski Bartłomiej, Sobieraj Adrian, Stępniak Jakub oraz Szydłowski Jacek. Jak przyznaje trener naszej drużyny - pan Roman Firlit oraz sami jej członkowie, podczas półfinału wojewódzkiego na boisku najbardziej wyróżniał się Wojciech Piaszczyk, ale pogratulować trzeba całemu zespołowi, szczególnie za bardzo dobrą grę w obronie. Wszystkim chłopakom dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i gratulujemy zajętego miejsca!


  • dyplom1
  • dyplom2
  • reczna1
  • reczna2
  • reczna3

        

Zaloguj Zarejestruj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

Licznik odwiedzin

Dzisiaj16
Wczoraj11
W ciągu tygodnia16
Razem1313426

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka
Żwirki i Wigury 3, Sieradz
Tel.  (43) 827 14 25;  501 192 842

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

003.jpg 004.jpg 005.jpg 006.jpg 008.jpg 010.jpg 011.jpg 012.jpg 013.jpg 014.jpg 016.jpg 017.jpg 018.jpg 019.jpg 020.jpg