I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu

ul. Żwirki i Wigury 3, 98-200 Sieradz, tel. 43827-14-25

GodłoPowiat
Dzisiaj jest: 2 Grudnia 2022    |    Imieniny obchodzą: Balbina, Paulina, Bibiana

KONKURSY - 2012-2013

Konkurs „Sprawni jak żołnierze”

 

Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska i Łódzki Kurator Oświaty Jan Kamiński spotkali się 21 maja ze zwycięzcami etapu wojewódzkiego XXXIV Zawodów Sportowo-Obronnych „Sprawni jak żołnierze”, które zostały 26 kwietnia rozegrane w Kamieńsku.

Puchary, medale i dyplomy z rąk Wojewody i Kuratora otrzymały 3 trzyosobowe drużyny dziewcząt (uczennice z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku – miejsce I, uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego w Sieradzu – miejsce II, dziewczyny z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie – miejsce III) oraz 3 drużyny chłopców (drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego w Sieradzu – miejsce I, uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Łasku – miejsce II, chłopcy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie – miejsce III).

Zwycięska drużyna chłopców:

  1. Mateusz Kozłowski – klasa 2a
  2. Marek Wojciechowski – klasa 2a
  3. Jakub Wierucki – klasa 1a

Cala trójka będzie reprezentować nasze woj. na zawodach centralnych  (w czerwcu) w Borne Sulinowo!

Drużyna dziewcząt:

  1. Anita Świątczak – klasa 3b
  2. Angelika Barańska – klasa 3b
  3. Katarzyna Salamon – klasa 2 f

Do konkursu przygotowywał uczniów Pan Marek  Szczepaniak - nauczyciel Edukacji dla bezpieczeństwa. 

Link do informacji o tej uroczystości (strona Kuratora Oświaty)  

http://www.kuratorium.lodz.pl/page/index.php?str=89&id=718


Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego  przyznał stypendium (III stopnia ) naukowe Marszałka woj. łódzkiego Łukaszowi Karpińskiemu (tegoroczny maturzysta, uczeń klasy 3e – matematyka, fizyka i informatyka).

Szkoła (uczelnia) może zgłosić max 3 kandydatów – i podobnie jak w latach poprzednich, dyrektor Grzegorz Pietrucha zgłosił trzech uczniów do tej prestiżowej nagrody naukowej. W piśmie jakie otrzymał od UM – są nazwiska pozostałej zgłoszonej dwójki uczniów. Dyrektor jest prawie pewien, że w przyszłym roku dorobek naukowy Izy i Karola będzie już na tyle duży, że sięgną po nagrodę naukową Marszałka.

W latach ubiegłych nasi stypendyści to: Małgorzata Golec (studia- Akademia medyczna w Poznaniu),Jacek Brzostowski (studia- Akademia medyczna w Łodzi), Arkadiusz Lorenc (studia- Uniwersytet Łódzki ), Patryk Kowalczyk (studia- Politechnika Wrocławska), Rafał Spętany (studia- Politechnika Wrocławska).


 21 maja2013 odbył się w Warszawie (w SGGW) finał Krajowego Etapu Międzynarodowego Konkursu „Young People in Europen Forests – Młodzież w Lasach Europy”. Do finału zakwalifikowało się z całej Polski 37 drużyn 3-osobowych (z regionu po 3 drużyny) – w tym 3 nasze zespoły w składach:

1. Wioleta Nowicka, Izabela Janicka, Agata

2. Alicja Putyńska, Aleksandra Kardecka, Ewelina Krakowiak;

3. Filip Karaś, Anna Ciesielska, Maciej Czarnecki.                       

Zespół 1 Wioleta Nowicka, Izabela Janicka, Agata Ogłoza  zajął II miejsce w Polsce. Pozostałe miejsca naszych zespołów to 5 i 8. Szkoła w nagrodę otrzymała czek na 5 tys. zł (załącznik) a uczniowie aparaty cyfrowe.  

Na uwagę zasługuje fakt, że zadania konkursowe były zapisane w języku angielskim, co jak się okazuje dla  naszych uczniów nie stanowi problemu.  

Do konkursu przygotowywała uczniów Pani Ewa Rębowska - nauczyciel biologii.


XIX Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży– uczestnicy - posłowie, to:  Hubert Plichta (2e)  i Piotr Bartosz (2c).

Informacja o  XIX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży znajdują się pod adresem: http://edukacja.sejm.gov.pl/aktualnosci/139-zapraszamy-do-zapoznania-sie-z-listami-osob-z-kazdego-wojewodztwa-zakwalifikowanych-do-udzialu-w-xix-sesji-sejmu-dzieci-i-mlodziezy.html

Do udziału w sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży (organizacja debaty w szkole – „Ścieżki rowerowe w naszym mieście” ) przygotowywała uczniów Pani Jowita Królikowska - nauczyciel wychowania fizycznego i jednocześnie opiekun samorządu szkolnego.


W kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego bardzo dobrze prezentują się uczniowie naszej szkoły. Z pięciu osób, które komisja szkolna zakwalifikowała do zawodów, aż 3 na 8 osób  z rejonu uczestniczyć będą w konkursie na poziomie wojewódzkim.

Są to:

Magdalena Walkiewicz z klasy III e (w ubiegłym roku III miejsce w zawodach wojewódzkich; opiekun p. W. Biernacki);

Kinga Gałka z klasy 1c i Weronika Michalak z klasy 1e (opiekun p. M. Pacholik).

Gratulujemy!

Etap wojewódzki odbędzie się 27.04.2013 r. w Łodzi.


15 marca 2013 r. odbyła się I edycja Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii" pod patronatem honorowym Lecha Wałęsy.

Dwie uczennice z klasy 1b - Małgorzata Chlebicz i Patrycja Skórzak reprezentowały naszą szkołę na szczeblu wojewódzkim.
Eliminacje do etapu ogólnopolskiego odbyły się w Łodzi.
Małgorzata Chlebicz awansowała do III etapu. Finał konkursu odbędzie się 4 czerwca 2013 r., w Stoczni Gdańskiej, w historycznej sali BHP. Nagrodą dla zwycięzców są indeksy Uniwersytetu Gdańskiego oraz miesięczny staż w instytucjach państwowych.
Nauczycielem prowadzącym jest p. Jolanta Porada

 


9 stycznia 2013r. odbył się w naszej szkole II etap IX Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”. Wzięło w nim udział 10 z 15 zakwalifikowanych po pierwszym etapie uczniów. Do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w siedzibie Państwowej Akademii Nauk w Warszawie 28 kwietnia 2013r. zakwalifikowali się uczniowie:
- Agnieszka Wardęga z klasy IIIG (p. M. Pacholik),
- Bartomiej Biernacki z klasy IIB (p. M. Pacholik).


8 stycznia 2013r. odbył się II etap V Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z ortografią na co dzień”. Wzięło w nim udział 10 z 12, zakwalifikowanych przez organizatora po pierwszym etapie, uczniów. Do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się
w siedzibie Państwowej Akademii Nauk w Warszawie 28 kwietnia 2013r. zakwalifikowały się uczennice:

- Agnieszka Wardęga z klasy IIIG (p. M. Pacholik),
- Karolina Sobieraj z klasy IIID (p. Nowocień).
Finalistom życzymy sukcesów.


Znamy już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Fraszka”, w którym wzięło udział 23 uczniów naszej szkoły. Najwyższy wynik w szkole uzyskali uczniowie:
- Paulina Lipka
- Martyna Sobczak
- Marek Nieradko.
Wszyscy maturzyści są z klasy IIIG (p. M. Pacholik).

                                                                                       

Zaloguj Zarejestruj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

Licznik odwiedzin

Dzisiaj4
Wczoraj34
W ciągu tygodnia122
Razem1312628

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka
Żwirki i Wigury 3, Sieradz
Tel.  (43) 827 14 25;  501 192 842

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

003.jpg 004.jpg 005.jpg 006.jpg 008.jpg 010.jpg 011.jpg 012.jpg 013.jpg 014.jpg 016.jpg 017.jpg 018.jpg 019.jpg 020.jpg