I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu

ul. Żwirki i Wigury 3, 98-200 Sieradz, tel. 43827-14-25

GodłoPowiat
Dzisiaj jest: 6 Lutego 2023    |    Imieniny obchodzą: Dorota, Bohdan, Ksenia

Olimpiada Geograficzna

 

014Adrianna Janas i Dariusz Gogolewski – laureaci XLI Olimpiady Geograficznej

Centralne zawody XLI Olimpiady Geograficznej odbyły się w dniach 23-26 kwietnia 2015 roku w Krośnie.

Bogata formuła olimpiady sprawiła, iż uczniowie przez cztery dni pobytu mogli lepiej poznać region Beskidu Niskiego oraz zaprzyjaźnić się z rówieśnikami z całej Polski.

Uczestnicy olimpiady w drugi dzień pobytu przystąpili do pisania testu składającego się z trzech niezależnych części. Zadania tego etapu obejmowały zarówno geografię fizyczną, jak i ekonomiczną. Pozytywne zaliczenie testu umożliwiło Adriannie Janas (klasa IIf) i Dariuszowi Gogolewskiemu (klasa If), przystąpienie do części ustnej olimpiady, składającej się z wypowiedzi ustnej na jeden z dwóch losowo wybranych tematów i rozwiązania quizu o procesach fizycznych zachodzących w środowisku geograficznym. W wyniku wysokiej oceny części pisemnej i ustnej przez jury Komitetu Głównego olimpiady, uczniowie uzyskali tytuł laureata XLI Olimpiady Geograficznej.

Zajęcia terenowe, które odbywają się podczas trwania zawodów centralnych umożliwiają młodym geografom zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce. W tegorocznych zajęciach uczniowie korzystali z aplikacji oprogramowania GIS firmy Esri (autoryzowanego polskiego dystrybutora oprogramowania) zainstalowanego na udostępnionych im tabletach.

Mam nadzieję, iż ciekawa i bardzo bogata formuła zawodów okręgowych i centralnych Olimpiady Geograficznej zachęci wielu uczniów naszej szkoły do podjęcia trudu olimpijskiego.

Nagrodą dla najlepszych zawodników w następnej edycji Olimpiady Geograficznej jest zaszczyt reprezentowania naszego kraju na zawodach międzynarodowych w Pekinie.

Gratuluję Adzie i Darkowi świetnego wyniku, a pozostałych uczniów namawiam do brania przykładu z tegorocznych laureatów!

Danuta Kuchareczko – nauczyciel geografii

        

Zaloguj Zarejestruj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

Licznik odwiedzin

Dzisiaj16
Wczoraj11
W ciągu tygodnia16
Razem1313426

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka
Żwirki i Wigury 3, Sieradz
Tel.  (43) 827 14 25;  501 192 842

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

003.jpg 004.jpg 005.jpg 006.jpg 008.jpg 010.jpg 011.jpg 012.jpg 013.jpg 014.jpg 016.jpg 017.jpg 018.jpg 019.jpg 020.jpg