I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu

ul. Żwirki i Wigury 3, 98-200 Sieradz, tel. 43827-14-25

GodłoPowiat
Dzisiaj jest: 29 Września 2023    |    Imieniny obchodzą: Michalina, Michał, Rafał

Informacje Dyrektora szkoły

Zasady korzystania ze zdalnego nauczania z wykorzystaniem pakietu Office 365 i innych aplikacji

 
 1. Zadania wykonuj sumiennie i systematycznie. Na platformę możesz logować się zarówno z wykorzystaniem komputera jak i telefonu.

 1. Jeśli zauważysz, że masz dostęp do dokumentów, których nie powinieneś mieć, natychmiast powiadom dyrektora szkoły o tym fakcie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez dziennik elektroniczny.

 1. Jeśli otrzymasz dokument, który powinien być skierowany do innej osoby, natychmiast go wykasuj i poinformuj o tym fakcie osobę wysyłającą.

 1. Lekcja jest skierowana bezpośrednio do Ciebie. Znajdź w domu miejsce, gdzie będziesz mógł spokojnie się uczyć. 

 1. Nagrywanie, kopiowanie, upowszechnianie, robienie zrzutu ekranu, bez wcześniejszej zgody prowadzącego zajęcia lub członków zespołu jest zabronione!

 1. Wszelkie wątpliwości związane z działalnością platformy Office 365, zgłaszaj natychmiast prowadzącemu zajęcia lub wychowawcy.

 1. Na zajęcia staraj się dołączyć punktualnie o określonej w zaproszeniu godzinie.

 1. Dołóż wszelkich starań, aby lekcje on-line miały najwyższą jakość.

 1. Jeśli sobie z czymś nie radzisz, informuj natychmiast prowadzącego.

 1.  Jeśli zostałeś zaproszony na lekcję do innej klasy, natychmiast powiadom
  o tym fakcie nauczyciela prowadzącego lub wychowawcę.

 1. Nie rób rajdów na inne lekcje.

 1. W trakcie połączenia online kiedy skończysz mówić, wyciszaj mikrofon, żeby nie robić dodatkowego hałasu, aby dźwięk nie nakładał się na siebie.

 1.  Odpowiedzialnie korzystaj z zasobów Internetu. Nie nawiązuj kontaktu z nieznajomymi. Stosuj programy antywirusowe na swoim komputerze.

 1.  Zanim ulegniesz pokusie wykazania się swoimi umiejętnościami informatycznymi, zapoznaj się z zapisem Art.267 Kodeksu Karnego!

Art. 267. §1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. § 2. Tej samej karze podlega, kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do całości lub części systemu informatycznego. § 3. Tej samej karze podlega, kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem lub oprogramowaniem. § 4. Tej samej karze podlega, kto informację uzyskaną w sposób określony w § 1-3 ujawnia innej osobie. § 5. Ściganie przestępstwa określonego w § 1-4 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

 Jowita Królikowska

 dyrektor szkoły


Szanowni Rodzice i Uczniowie

Od 24 października 2020 roku cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą. Dla wszystkich szkół ponadpodstawowych oznacza to nauczanie zdalne przez kolejne dwa tygodnie.Czas pandemii jest czasem trudnym dla wszystkich, dlatego proszę o wyrozumiałość i cierpliwość. Jednocześnie zapewniam, że wszyscy pracownicy szkoły dokładają wszelkich starań, aby edukacja w naszej szkole była na jak najwyższym poziomie. Staramy się również podchodzić do każdego ucznia indywidualnie, ale nie zawsze jesteśmy w stanie sprostać wszystkim wyzwaniom. Część z nich nie jest zależna od naszego zaangażowania.

W związku z powyższym od poniedziałku, 26 października 2020 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu przechodzimy na tryb nauki zdalnej. Zajęcia będą prowadzone z wykorzystaniem MS Teams. Głównym kanałem komunikacji z Rodzicami będzie dziennik elektroniczny.

Pedagog szkolny pozostaje do dyspozycji codziennie w godzinach od 8:00 do 12:00. W celu ustalenia dogodnej formy i terminu kontaktu, wystarczy wysłać wiadomość przez dziennik elektroniczny.

Apeluje do Wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności w tych trudnych czasach. Dbajmy o zdrowie i bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich, bo rozprzestrzenianie się koronawirusa sprawia, że ryzyko zakażenia stało się realną rzeczywistością. 

Życzę wszystkim zdrowia, bo te życzenia w obecnym czasie nabrały głębokiego znaczenia.

Z wyrazami szacunku
Jowita Królikowska
dyrektor szkoły 


W związku z wdrożeniem nowych obostrzeń związanych z pandemią od poniedziałku 19 października 2020r.zostaje wdrożone w szkołach ponadpodstawowych nauczanie hybrydowe, czyli mieszane. W związku z powyższym część zajęć w naszej szkole będzie prowadzonych w szkole a część w domu. Szegółowe zasady z podziałem na grupy zostały rozesłane za pomocą dziennika elektronicznego

  Jowita Królikowska
dyrektor szkoły 


Zasady funkcjonowania szkoły

W związku ze wzrastającą liczbą zachorowań na terenie Polski, apeluję o bezwzględne przestrzeganie procedur obowiązujących w szkole na czas trwania pandemii oraz zapisów Statutu Szkoły dotyczących zmiany obuwia, zakazu opuszczania szkoły w trakcie trwania zajęć oraz przerw.
Jednocześnie informuję, że za rażące naruszenie zapisów Statutu Szkoły, uczeń może zostać skreślony z listy uczniów.

Bądz odpowiedzialny - przestrzegaj przepisów prawa szkolnego oraz dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych!

Jowita Królikowska 
dyrektor szkoły


Elektroniczna skrzynka podawcza

Adres elektronicznej szkrzynki podawczej:

Skrytka ePUAP: /ILOSieradz/SkrytkaESP

 

 

Więcej artykułów…

 1. eTwinning

        

Zaloguj Zarejestruj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

Licznik odwiedzin

Dzisiaj39
Wczoraj151
W ciągu tygodnia487
Razem1328205

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka
Żwirki i Wigury 3, Sieradz
Tel.  (43) 827 14 25;  501 192 842

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

003.jpg 004.jpg 005.jpg 006.jpg 008.jpg 010.jpg 011.jpg 012.jpg 013.jpg 014.jpg 016.jpg 017.jpg 018.jpg 019.jpg 020.jpg