I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu

ul. Żwirki i Wigury 3, 98-200 Sieradz, tel. 43827-14-25

GodłoPowiat
Dzisiaj jest: 2 Grudnia 2022    |    Imieniny obchodzą: Balbina, Paulina, Bibiana

Zjazd Absolwentów 2011

Zjazd absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka "Po 60 latach"

W sobotę 28 maja 2011 roku w murach naszej szkoły gościliśmy absolwentów, którzy do egzaminu dojrzałości przystąpili dokładnie 60 lat temu.

W 1951 roku liceum ukończyło 74 absolwentów. Byli to ludzie urodzeni w latach 20 - 30. Były to czasy powojenne, trudne. Wielu, dla których czas szkoły średniej przypadł na okres okupacji, mogło zasiąść w szkolnych ławach dopiero po wyzwoleniu. Grupa była wiekowo zróżnicowana.

Na spotkanie przyjechało 22 osoby. Różne sytuacje życiowe stanęły na przeszkodzie tym, którzy nie przybyli. Również nie wszyscy doczekali rocznicy.

Absolwenci przyjechali czasem z najodleglejszych zakątków Polski i świata - z Australii, z Warszawy, Gorzowa Wielkopolskiego, Łodzi i Sieradza. Wszyscy nie kryli łez wzruszenia. Wspomnienia dotyczyły zmian jakie zaszły w szkole, w mieście i w samych absolwentach.

Na spotkaniu pojawił się jedyny żyjący jeszcze pedagog z tamtych czasów, Jerzy Paszkowski, który na początku lat 50., jako młody matematyk stawiał w LO swoje pierwsze nauczycielskie kroki. Zdjęcie Dyrektora Jerzego Paszkowskiego, oprawione w piękną ramkę, dostał aktualny dyrektor naszej szkoły Pan Grzegorz Pietrucha. Według jego słów „To zdjęcie już w chwili powstania jest na swój sposób symboliczne, oddaje ciągłość tradycji dyrektorskiej, wspólnych, mimo różnicy lat, wartości. Fotografia zajmie honorowe miejsce na jego biurku i będzie mu już zawsze towarzyszyć".

{galeria}art/szkola/absolwenci/zjazdy/2011{/galeria}

Tradycyjnie już spotkanie rozpoczęła o godz. 12:00 msza święta w kościele klasztoru Sióstr Urszulanek. Po krótkim spotkaniu w ławkach szkolnych wszyscy udali się na sieradzki cmentarz, by oddać hołd swym dawnym, nieżyjącym już kolegom i nauczycielom.

Spotkaniu po latach towarzyszyła również grupa uczniów „Jagiellończyka", która z okazji Zjazdu Absolwentów przygotowała i przedstawiła uczestnikom okolicznościową prezentację.

        

Zaloguj Zarejestruj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

Licznik odwiedzin

Dzisiaj4
Wczoraj34
W ciągu tygodnia122
Razem1312628

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka
Żwirki i Wigury 3, Sieradz
Tel.  (43) 827 14 25;  501 192 842

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

003.jpg 004.jpg 005.jpg 006.jpg 008.jpg 010.jpg 011.jpg 012.jpg 013.jpg 014.jpg 016.jpg 017.jpg 018.jpg 019.jpg 020.jpg