Stypendyści

Z wielką radością informujemy, że następujący uczniowie i absolwenci I LO
w Sieradzu otrzymali stypendium Ministra Edukacji Narodowej na rok szkolny 2012/13:

Łukasz Karpiński - uczeń klasy 3e (klasy o rozszerzeniach: matematyka - fizyka - informatyka)

Patryk Kowalczyk - od października student I roku Politechniki Wrocławskiej (ubiegłoroczny (2011/2012) absolwent naszej szkoły, klasy o rozszerzeniach: matematyka - fizyka - informatyka).

Wnioski rozpatrywane są w Warszawie w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Czekamy na informację o terminie i miejscu uroczystości wręczenia listów gratulacyjnych dla naszych stypendystów.

Kandydatami do stypendium ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania mogą być uczniowie szkół publicznych dla młodzieży lub szkół niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych dla młodzieży, którzy w roku szkolnym 2011/2012 uzyskali wybitne osiągnięcia edukacyjne, odpowiadające kryteriom wyszczególnionym w art. 90i ust. 1 ustawy o systemie oświaty, w szczególności:

laureaci międzynarodowej olimpiady lub laureaci i finaliści olimpiady przedmiotowej o zasięgu ogólnopolskim lub turnieju,
laureaci konkursu na pracę naukową, organizowanego przez instytucję naukową lub stowarzyszenie naukowe,
uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej uzyskujący najwyższe wyniki w nauce według indywidualnego programu lub toku nauki,
uczniowie uczestniczący w zajęciach w uczelni przewidzianych tokiem studiów na podstawie postanowień regulaminu studiów dotyczących warunków uczestniczenia wybitnie uzdolnionych uczniów w zajęciach przewidzianych tokiem studiów,
uczniowie, którzy uzyskali wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym na szczeblu krajowym lub międzynarodowym.

Do wniosku należy dołączyć kserokopie dyplomów, zaświadczeń i innych dokumentów potwierdzających osiągnięcia kandydata tylko w badanym roku szkolnym.

Najważniejsze sukcesy nagrodzonych uczniów:

1. Patryk Kowalczyk

Średnia ocen uzyskanych w wyniku rocznej klasyfikacji w roku szkolnym 2011/2012: 5.60
1)II Ogólnopolska Olimpiada Logiczno-Matematyczna, tytuł LAUREATA, II miejsce w Polsce (Warszawa 20 marca 2012 r.)
2)Międzynarodowy Konkurs "Kangur" - wynik bardzo dobry, (Toruń, 27.04.2012 Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu)
3)II miejsce w Polsce (I miejsce w woj. łódzkim, I w powiecie sieradzkim) w Matematycznych Mistrzostwach Dzieci i Młodzieży - "Matematyka Innego Wymiaru" (Mińsk Mazowiecki, 10 maja 2012 r.)
4)Wojewódzki Konkurs Matematyczny "Matematyka - moja pasja" Uniwersytet Łódzki, Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego - I miejsce (Łódź, 21 luty 2012 r.)
5)IV Wojewódzki Konkurs Matematyczny im. prof. Włodzimierza Krysickiego "W Świecie Matematyki" Politechnika Łódzka, Instytut Matematyki - II miejsce (Łódź, 16 luty 2012 r.)
6)Uzyskanie tytułu "TAON" w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym "Lwiątko 2012" (Kraków, 2012, Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół V Liceum ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie)
7)Uzyskanie oceny celującej (jeden z dziesięciu najlepszych uczniów) w Konkursie Matematycznym Meridian MMC 2011 (warszawa 2011)

2. Łukasz Karpiński

Średnia ocen uzyskanych w wyniku rocznej klasyfikacji w roku szkolnym 2011/2012: 4.33
1)Uzyskanie tytuły FINALISTY i tytułu "MŁODY INNOWATOR" w V edycji Olimpiady Innowacji Technicznej (Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów, Komitet Główny Olimpiady Innowacji Technicznych, Warszawa czerwiec 2012)
2)Uzyskanie WYRÓŻNIENIA w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur Matematyczny" (Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Toruń 2012)
3)Uzyskanie WYRÓŻNIENIA w Konkursie Matematycznym "Matematyka - Moja Pasja" (Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego, Łódź 2012)
4)Uzyskanie tytułu FINALISTY w II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logiczno - Matematycznej dla uczniów szkół Ponadgimnazjalnych (Warszawa 2012).
5)Uzyskanie III miejsca w Polsce, I w województwie łódzkim i I w powiecie Sieradzkim w matematycznych Mistrzostwach Polski Dzieci i Młodzieży (Mińsk Mazowiecki 10 maja 2012 roku).

Kryteria jakie trzeba spełnić by otrzymać stypendium MEN są bardzo wysokie (a konkurencja - cała Polska, duża!). Uzyskanie takiego wyróżnienia jest naprawdę dużym sukcesem uczniów, nauczycieli prowadzących i całego środowiska naszego liceum. To prestiżowe wyróżnienie - mamy powody do dumy, satysfakcji i radości!

Składamy serdeczne gratulacje Patrykowi Kowalczykowi i Łukaszowi Karpińskiemu. Życzymy im dalszych sukcesów naukowych!