Boskie otrzęsiny

Po uroczystym przekazaniu sztandaru i symbolicznym œślubowaniu pierwszoklasistów nadeszła pora na wyczekiwane przez nas wszystkich otrzęsiny.
Całe przedsięwzięcie przygotowała klasa IIA pod opieką pani Małgorzaty Wiśœniewskiej-Olejnik.
Jako motyw przewodni wybrano "Olimp". Na scenie zasiedli między innymi: Zeus, Rea, Hera, Hefajstos, Posejdon, Afrodyta, Ariadna, Atena, Dionizos. W starożytny klimat wprowadzała dekoracja wykonana głównie przez Anitę Cieœlak i Adriannę Pastusiak. Kwiaty, winogrona, wianki, błękitne chmury, plakat przedstawiający I LO na szczycie Olimpu – to tylko niektóre jej elementy. Oczywiœście nie mogło zabraknąć Hadesu, pilnowanego przez strażników i Cerbera.
Częœć Bogów zajęła swoje miejsca na podwyższeniu w otoczeniu Zeusa, pozostali tradycjnie przedstawili nam wymyœślony przez siebie taniec. Wszyscy zgromadzeni uczniowie oraz grono pedagogiczne wspierali tancerzy oklaskami. Kiedy nadszedł koniec, usłyszeliśœmy grzmoty, a zaraz potem przemówił Zeus, który narzekał na dzisiejszą młodzież, a szczególnie na swojego syna, który według ojca o wiele za często mu się sprzeciwiał.

Pierwszą konkurencją była Stajnia Augiasza.

Przedstawiciele klas poproszeni zostali o sprzątanie w rytm muzyki. Wszyscy wykazali się dystansem do siebie i poczuciem rytmu. Mnie najbardziej podobał się występ przedstawicieli klas IF oraz IA, ale ostateczną ocenę pozostawiam Wam ;)
Jako drugie zadanie pierwszoklasiśœci otrzymali zwinięcie "Nici Ariadny". Parę osób zaliczyło nie za miękkie lądowanie na podłodze wykazując się niebywałym poœświęceniem. Najszybciej udało się to zrobić reprezentantowi klasy IE.
Podczas trzeciej konkurencji uczniowie musieli w jak najszybszym czasie wypić "Napój Bogów". Wolałabym nie wiedzieć, z czego był zrobiony. Wygrała klasa ID.
Czwarta konkurencja wymagała dużej znajomoœci swojego wychowawcy. Bo tak szczerze, kto z nas wie, jak ma na imię mąż naszego wychowawcy, czy pije rano kawę czy herbatę, czy jaki ma rozmiar buta ;)
Następnie rywalizowano między sobą podczas wyborów na Miss Olimpu. Każdy zespół składał się z trzech osób. Dwaj projektanci wybierali strój dla swojego modela. Mnie najbardziej spodobał się pokaz ID, według jury natomiast najlepiej poradziły sobie klasy IC, IE i IF.
Szósta konkurencja wymagała śœwietnej celnoœści. Uczniowie celowali lotkami w dwa balony. Przedstawiciele klas IA i IE okazali się mieć najlepszą trafnoœść.
W "KuźŸni Hefajstosa" pierwszoklasiśœci wyławiali pieniądze z mąki. Najszybsza była klasa IC.
Podczas "Boskich dŸźwięków" reprezentanci mogli poczuć się jak kompozytorzy - za zadanie mieli bowiem zagrać na instrumentach. Zwyciężyła klasa ID.
Dziewiąta konkurencja polegała na ułożeniu 4-wersowego wierszyka o Bogach. Najlepiej zalety Bogów wychwaliły klasy IF i IC.
W "Wielkich Dionizjach" pierwszaki œśpiewały fragmenty z naszych podręczników. Mnie najbardziej rozbawił występ klasy IC, jury jednak tytuł najlepszego wykonania przyznało klasie IB.
Jedenstą konkurencją było przeciąganie liny, czyli "Walki herosów". Klasy siłowały się ze sobą w 3-osobowych składach.
Ostatnim wyzwaniem postawionym przed przedstawicielami klas było znalezienie Herkulesa. Najszybsza okazała się w tym klasa IF.
Wszyscy przegrani tych dwunastu konkurencji lądowali za karę u Hadesa. Aby się od niego wydostać musieli odpowiadać na pytania zadawane przez Persefonę.

Najwięcej punktów zdobyła klasa 1c i to właœśnie uczniów tego zespołu spotkał zaszczyt wspólnego odtańczenia z bogami makareny. Zeus podjął decyzję, że członków wygranej klasy przyjmuje do grona bożków.

Tradycyjnie klasa IC, wygrała również jeden dzień bez pytania :)

I pomyśœleć, że tam byłem…
boski nektar* z dzbana piłem,
a to, co widziałem
powyżej opisałem.
Do dziś mam ciągle jeden sen:
biegam po Olimpie beztrosko,
ktoœ pyta: jak było na otrzęsinach?
odpowiadam: bosko!!!

Wszystkim gratulujemy i witamy raz jeszcze w naszych skromnych progach, teraz już pełnoprawnych uczniów Jagiellończyka. Skończył się czas, kiedy mogliśmy nazywać ich kotami, wąsy na twarzach zmyte, pora na naukę i wykazanie się w nowej szkole.
Hejka!

{galeria}art/szkola/wydarzenia/z-zycia-szkoly/otrzesiny2013/{/galeria}