Wygrany konkurs - wyjazd do Strasburga

Uczniowie Jagiellończyka jadą do Strasburga na spotkanie Euroscoli

(Młodzieżowa Sesja Parlamentu Europejskiego).

Młodzież naszej szkoły pod opieką pani Danuty Kuchareczko, nauczyciela geografii, wzięła udział w konkurs Euroscola. Quiz sprawdzał wiedzę uczniów z dziesięciu różnych dziedzin, takich jak: geografia, gospodarka , historia, historia Instytucji Unii Europejskiej, kultura i język, Parlament Europejski, polityka  Unii Europejskiej,  edukacja, systemy polityczne  i społeczne.

Celem a jednocześnie nagrodą w konkursie było wyłonienie najlepszej grupy reprezentującej nasz kraj na Młodzieżowej Sesji Parlamentu Europejskiego.

Uczniowie I LO , otrzymując  główną nagrodę konkursu ( dofinansowanie do wyjazdu),  będą mieli zaszczyt uczestniczyć w obradach Euroscoli wraz z rówieśnikami z innych państw Unii Europejskiej w dniu 19 kwietnia 2013 roku.

Podczas sesji młodzież  naszej szkoły - w ramach grup roboczych- będzie rozmawiała  i wymieniała poglądy z innymi uczestnikami spotkania na poniższe tematy:

• Środowisko naturalne i energia ze źródeł odnawialnych
  • Wolność informacji i kultura obywatelska
  • 2013;Europejski Rok Obywateli
  • Przyszłość Europy
  • Polityka rolna
  • Migracja i integracja

Program spotkania odbędzie się  według poniższego harmonogramu :

Po przyjeździe obiecujemy relację z pobytu w Strasburgu.