I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu

ul. Żwirki i Wigury 3, 98-200 Sieradz, tel. 43827-14-25

GodłoPowiat
Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan

Walentynki 2013 w Jagiellończyku

 

Chcę być Twoją Walentynką,
pomalować usta szminką,
do ucha ci szeptać słodkości
bo dziś jest dzień miłości...
Agacie Kaczorowskiej - jej Walentynka

W Dniu Świętego Walentego,
każdy uczuciem obdarowuje każdego.
Ja tobie ślę - 1000 buziaków,
100 wesołych pluszaków,
10 gwiazdek z nieba
i wszystkiego, czego Ci tylko potrzeba.
od cichego wielbiciela dla Mai Krzysztofy Biernat

Ślę Ci moją Walentynkę
zrób więc do mnie słodką minkę,
daj buziaka albo dwa
i niech nasza miłość trwa!
Arturowi Prusaczykowi, jego Walentynka

Walentynki

            Niektórzy ludzie uważają, że walentynki to święto czystej komercji. Dzień, kiedy małe sklepiki i kwiaciarnie zarabiają krocie na bibelotach kupowanych przez zakochanych swojej „drugiej połówce”. Mają w tym wiele racji. Powinniśmy wyrażać miłość przez 365 dni w roku a nie tylko tego jednego dnia. Powinniśmy wyrażać uczucia  nie przez dawanie drogich prezentów, ale przede wszystkim przez wsparcie w trudach codziennego życia.

            Z drugiej strony, miło choć raz w roku dostać bukiet czerwonych róż lub śliczną kartkę z życzeniami. Dostajemy je czasami tylko dlatego, że tak po prostu wypada, że tak zostało przyjęte przez społeczeństwo, a nikt z nas dobrowolnie nie wyłamuje się z kanonu ustalonych zachowań. Nie powoduje to jednak, że nasza radość z prezentu jest mniejsza.

            Pomijając kwestię komercyjnego  lub nie charakteru tego święta, w naszej szkole, jak co roku, w pewien sposób dotrzymaliśmy tradycji obchodzenia dnia zakochanych. Już wiele dni wcześniej została ustawiona skrzynka, do której anonimowo można było wrzucać życzenia. Czternasty lutego wypadł w tym roku w środku czasu trwania ferii zimowych, dlatego treść kartek umieszczonych w skrzynce została odczytana tuż przed dwutygodniową przerwą podczas audycji. Przez radiowęzeł przez godzinę płynęły wyznania miłości, przyjaźni, a nawet słowa uwielbienia skierowane do nauczycieli, przeplatane romantycznymi utworami takimi jak „You’re beautiful” James’a Blunta oraz hitami ostatnich czasów takimi jak np. wywołujący przeróżne emocje utwór „Ona tańczy dla mnie”. Mieliśmy okazję usłyszeć anonimowe wyznania miłości wielu nieśmiałych osób, dla których poczta walentynkowa to jedyna okazja do zdradzenia swojego sekretu.

            Walentynki w Jagiellończyku to jeden z najmilszych dni w roku. Wszyscy są dla siebie życzliwi, niektórzy wyznają swoje prawdziwe uczucia, pokazują swoją przyjaźń i oddanie. Może warto przemilczeć aspekt komercyjnego charakteru tego święta właśnie dla tych kilku wspaniałych godzin i cudownej atmosfery, jaką wywołuje audycja i świadomość, że to czasami jedyny dzień w roku, kiedy w pędzie życia przypominamy sobie o osobach, które kochamy.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://old.lojagiellonczyk.pl/art/szkola/wydarzenia/z-zycia-szkoly/walentynki-w-jagiellonczyku

        

Zaloguj Zarejestruj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

Licznik odwiedzin

Dzisiaj0
Wczoraj14
W ciągu tygodnia14
Razem1313306

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka
Żwirki i Wigury 3, Sieradz
Tel.  (43) 827 14 25;  501 192 842

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

003.jpg 004.jpg 005.jpg 006.jpg 008.jpg 010.jpg 011.jpg 012.jpg 013.jpg 014.jpg 016.jpg 017.jpg 018.jpg 019.jpg 020.jpg