I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu

ul. Żwirki i Wigury 3, 98-200 Sieradz, tel. 43827-14-25

GodłoPowiat
Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan

Uczniowie Jagiellończyka nadal w czołówce!

NASZE SUKCESY

rok szkolny 2013 - 2014

Aż 19 uczniów uzyskało w tym roku szkolnym nominację do etapów okręgowych olimpiad przedmiotowych. Do etapów szkolnych podchodziło ponad 80 uczniów.

Mamy już wyniki etapów okręgowych w następujących olimpiadach:

 

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności:

Nowicka Wioleta (klasa 3c) - jest już finalistką
i będzie nas reprezentować na zawodach centralnych tej olimpiady.

Uczennica pracuje pod kierunkiem Pani Ewy Rębowskiej.

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej:

Przemysław Stępniak (klasa 3f - uzyskał tytuł laureata zajmując 8 miejsce w Polsce.

Przemek pracuje pod kierunkiem Pani Anny Szalewskiej.

Olimpiada Geograficzna:

Adrianna Janas (klasa 1f) - jest finalistką i będzie już za kilka dni mierzyć się z najlepszymi w Polsce w etapie centralnym olimpiady geograficznej. Biorąc pod uwagę fakt, że uczennica jest obecnie w klasie pierwszej, wiążemy z jej pracą duże nadzieje na sukcesy w następnych latach nauki Adrianny w szkole. Do olimpiady przygotowuje Adriannę Pani Danuta Kuchareczko.

Olimpiada Artystyczna:

Joanna Holica (klasa 3d) uzyskała najwyższy wynik w województwie,  w etapie okręgowym olimpiady, w sekcji historii sztuki (uroczysta gala odbyła się w Łodzi 21 lutego 2014 r.) uzyskując na 40 pkt. aż 38! Tym samym uzyskała prawo do udziału w etapie centralnym tej olimpiady. Ponadto nagrodzono ją "złotym laurem" i cenną literaturą.

Teraz przed nią tylko etap centralny tej olimpiady! ( od 7 do 9 kwietnia 2014 r.)

Asia jest pierwszą uczennicą w "Jagiellończyku", która wzięła udział w tej olimpiadzie. Warto dodać, iż uczy się ona w klasie z rozszerzoną matematyką, fizyką i informatyką. Z Joanną pracuje Pani Iwona Nowocień.

 

Olimpiada Filozoficzna

Kinga Gałka otrzymała rekomendację do etapu centralnego XXVI olimpiady filozoficznej. Z Kingą pracuje Pani Iwona Nowocień.

A oto lista uczestników rekomendowanych do udziału w zawodach

ETAPU CENTRALNEGO XXVI OLIMPIADY FILOZOFICZNEJ Okręg łódzki

1. Szwaj Dominik + I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Łodzi, ul.Więckowskiego 41, 90-734 Łódź

2. Hilt Magdalena + I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Łodzi, ul. Więckowskiego 41, 90-734Łódź

3. Lipman Adam + Publiczne Liceum Ogólnokształcące UŁ im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, ul.Pomorska 161, 90-236 Łódź

4. Różański Tomasz + III Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Kaliszu, ul. Kościuszki 10, 62-800 Kalisz

5. Gałka Kinga + I Liceum Ogólnokształcące im. K. Jagiellończyka w Sieradzu, ul. Żwirki i Wigury 3,    98-200 Sieradz

 

Uczeń klasy biologiczno-chemicznej Konrad Owczarek ma duże szanse zostać finalistą w Olimpiadzie Chemicznej– uzyskał jeden z najwyższych wyników przy klasyfikacji do etapu okręgowego. Wyniki etapu okręgowego już za kilka dni.

Czekamy również na wyniki etapu okręgowego w olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego. Mamy, jak chyba nigdy dotąd, aż 5 uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu okręgowego. Ta piątka to: Mikołaj Brzeziński, Michał Kulawiak, Martyna Michalak, Nina Putyńska i Agnieszka Banach.

Dwie następne olimpiady które jeszcze przed nami (w których mamy od lat sukcesy w postaci finalistów i laureatów) to Olimpiada EkologicznaOlimpiada Innowacji Technicznych. Rozstrzygnięcia centralne w tych olimpiadach zapadają w czerwcu każdego roku.

Mamy nadzieję, że i ten rok przyniesie nam powody do radości przy ogłaszaniu listy finalistów i laureatów w  zmaganiach naszych młodych ekologów i innowatorów!

Oddzielny temat to udział naszych uczniów w konkursach przedmiotowych.

  1. Awans do finału (III etap) Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla Szkół Ponadgimnazjalnych w Województwie Łódzkim 2014, Rejon Południowo-Zachodni uzyskało dwoje naszych uczniów: Dawid Rosa (drugi wynik w etapie II) i Malwina Kowalska (czwarty wynik w etapie II). Etap III konkursu odbędzie się 26 lutego 2014 r. o godz. 10.00 w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Sieradzu, w sali 302.
  2. Do finału wojewódzkiego konkursu Matematyka Moja Pasja – edycja 2013/2014 (5 luty 2014 r, organizator – Uniwersytet Łódzki i Łódzki Kurator Oświaty) dostało się czworo naszych uczniów. Najlepszy wynik uzyskał Paweł Pośpiech z klasy 3d.
  3. W dniach 17-18 lutego 2014 r. w Instytucie Matematyki Politechniki Łódzkiej odbył się VI WojewóKonkurs Matematyczny im. prof. Włodzimierza Krysickiego "W Świecie Matematyki", z udziałem naszych trzech uczniów. Paweł Pośpiech z klasy 3d uzyskał 13 miejsce.

Dyrektor szkoły

Mgr inż. Grzegorz Pietrucha

        

Zaloguj Zarejestruj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

Licznik odwiedzin

Dzisiaj0
Wczoraj14
W ciągu tygodnia14
Razem1313306

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka
Żwirki i Wigury 3, Sieradz
Tel.  (43) 827 14 25;  501 192 842

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

003.jpg 004.jpg 005.jpg 006.jpg 008.jpg 010.jpg 011.jpg 012.jpg 013.jpg 014.jpg 016.jpg 017.jpg 018.jpg 019.jpg 020.jpg