I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu

ul. Żwirki i Wigury 3, 98-200 Sieradz, tel. 43827-14-25

GodłoPowiat
Dzisiaj jest: 29 Września 2023    |    Imieniny obchodzą: Michalina, Michał, Rafał

Pamiętamy o Powstaniu Warszawskim!

 

bieg powstania 1

 10 km w hołdzie powstańcom

           23 lipca sieradzki Jagiellończyk już po raz trzeci aktywnie uczcił pamięć powstańców z 1944 roku, biorąc udział w 26 edycji Biegu Powstania Warszawskiego. Wśród uczestników wyjazdu była młodzież, rodzice, nauczyciele z powiatu sieradzkiego oraz sympatycy szkoły. W tym roku zawodnicy wystartowali na dystansie 10 km., oddając hołd powstańcom na trasie będącej fragmentem szlaku bojowego żołnierzy Zgrupowania „Radosław”. Trasa przebiegała obok pomników i tablic upamiętniających ważne dla powstania miejsca. Piękną tradycją imprezy jest jej wyjątkowa oprawa. Bieg odbywa się w godzinach wieczornych, wszyscy uczestnicy biegną w biało-czerwonych opaskach ze znakiem Polski Walczącej. Organizatorzy dbają również o podkreślenie patriotycznego charakteru biegu. Na trasie i w okolicach startu z głośników słychać strzały, co pozwala uczestnikom choć na chwilę poczuć atmosferę trudnych chwil walki o Warszawę. Na mecie finiszującym towarzyszą dźwięki piosenek powstańczych a start Biegu Powstania Warszawskiego poprzedza wspólne odśpiewanie Roty. Dla wielu to właśnie ten moment jest najbardziej wyjątkowy i przejmujący oraz przywołuje w pamięci wydarzenia z tamtych lat.

Ważne jest również to, że większość startujących nie uczestniczy w biegu, aby bić swoje rekordy, ale po to aby oddać hołd powstańcom. Ważniejsze od rywalizacji jest tło historyczne, tożsamość narodowa oraz hołd złożony wszystkim, którzy walczyli o wolna Polskę.

Podczas 26. Biegu Powstania Warszawskiego uczestnicy wyjazdu oprócz pamięci o powstańcach wykazali się również wrażliwością na potrzeby drugiego człowieka. Po raz pierwszy wsparli akcję charytatywną PKO Banku Polskiego „Biegnę dla ...”. W tym roku akcję przeprowadzono dla 3,5 letniego chłopca z Łodzi, który urodził się z wadą serca. Wszyscy z grupy sieradzkiej pokonali 10 km trasę z przypiętą do koszulki kartką „Biegnę dla Alanka”, przyczyniając się w ten sposób do przekazania darowizny przez Fundację PKO na operacje chłopca. Inicjatorem akcji była p. Jowita Królikowska.

            Sieradzki Jagiellończyk szerzy postawy patriotyczne nie tylko podczas Biegu Powstania Warszawskiego, ale również po nim. Tradycją stało się, że 1 sierpnia uczestnicy biegu biorą udział w obchodach organizowanych przy pomniku „Powstańców Warszawy” w Sieradzu. Młodzież i dyrektor szkoły Grzegorz Pietrucha nie zapomina również o uczestniczce walk o wolną Warszawę, mieszkance Sieradza, pani Halinie Kolińskiej pseudonim „Średzka”, która co roku obdarowana zostaje pamiątkową koszulką z Biegu Powstania Warszawskiego i medalem. Ten gest jest wyrazem pamięci, wdzięczności i szacunku dla uczestniczki Powstania Warszawskiego.

Jak co roku organizatorem wyjazdu dla 50 osobowej grupy z Jagiellończyka byli: dyrektor szkoły Grzegorz Pietrucha i nauczycielka Jowita Królikowska. Wyjazd finansowo wsparli: Starosta Powiatu Sieradzkiego – Mariusz Bądzior, Prezydent Miasta Sieradza – Paweł Osiewała oraz Medana Pharma S.A. z Sieradza. Dzięki ich hojności młodzież z sieradzkiego Jagiellończyka mogła wziąć udział w imprezie nie ponosząc żadnych kosztów.

Wszystkim uczestnikom gorąco gratulujemy udziału w imprezie a sponsorom dziękujemy za wsparcie.

CHCESZ PODZIĘKOWAĆ POWSTAŃCOM WARSZAWSKIM?

Wyślij kartkę w ramach akcji BohaterON – włącz historię.

https://bohateron.pl/

 • strona
 • strona3
 • strona4
 • strona5
 • strona6
 • strona7

MATURA w Jagiellończyku zdana jak zawsze w 100%

Z wielką satysfakcją w kolejnym roku szkolnym możemy być dumni z naszych uczniów i nauczycieli.

Wszyscy uczniowie zadali Maturę!

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Najpiękniejsze chwile nauczyciela? Gdy uczeń, który otrzymał wynik 94% dziękuje za to, że nie musiał przygotowywać się dodatkowo w domu i chodzić na korepetycje. Do osiągnięcia tak wysokiej oceny wystarczyła mu rzetelna praca podczas lekcji.

Jeśli ktoś z uczniów,  rodziców lub nauczycieli chciałby umieścić na forum strony informację o swoich pieknych chwilach związanych z maturą - prosimy o list do administratora strony - p. Marleny Krukowskiej (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Wstępne informacje o wynikach egzaminu maturalnego - CKE


Nareszcie wakacje!

Kolejny rok szkolny za nami ...

Z okazji rozpoczęcia wakacji składamy wszystkim nauczycielom, rodzicom i uczniom oraz pracownikom administracji szkoły udanego wypoczynku, dobrego zdrowia i niczym niezmąconej radości, bezpiecznych podróży, słonecznej pogody i niezapomnianych wrażeń przeżytych podczas wszystkich niezwykłych wakacyjnych przygód.

Mamy nadzieję, że wszyscy spotkamy się 1 września wypoczęci i pełni zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym.


Wolontariat ze Stowarzyszeniem "Dary Losu"

Wolontariusze z „Jagiellończyka” znów w akcji...

 

            22 czerwca trzynastu wolontariuszy z naszej szkoły wraz z opiekunem Jowitą Królikowską włączyło się w prace na rzecz dzieci niepełnosprawnych, podczas Pikniku Rodzinnego„Powitanie Lata”. Impreza zorganizowana była przez Stowarzyszenie „Dary Losu” z Sieradza, które działa na rzecz osób niepełnosprawnych a z którym to nasza szkoła współpracuje od dwóch lat, wspierając jego inicjatywy. Zadaniem wolontariuszy była opieka nad uczestnikami festynu podczas przeprowadzania zabaw ruchowych oraz pomoc dzieciom niepełnosprawnym w czasie zajęć manualnych. Wolontariusze pomagali malować i wytwarzać biżuterię z makaronów, wspólnie się bawili z dziećmi a także czuwali nad ich bezpieczeństwem. Po zakończeniu piku uczestnicy jak i osoby zaangażowane w jego przeprowadzenie, otrzymały podziękowania, które wręczyła pani dyrektor Maria Wika.

Lista osób zaangażowanych w wolontariat:

1. Natalia Grzelak, kl. I a
2. Julita Strzelczyk, kl. I a
3. Dominika Ślipek, kl. I c
4. Kinga Kikowska, kl. I c
5. Maja Duczmalewska, kl. I f
6. Kacper Maliszewski, kl. I f
7. Mateusz Ciepłuch, kl.If
8. Kamila Kulawiak, kl. I f
9.Julia Kurczych, kl. I f
10. Milena Włodarczyk, kl. I c
11. Barbara Strzępa, kl I c
12. Weronika Karkowska, kl. c
13. Julia Niedźwiecka, kl. I c

Wolontariuszom serdecznie dziękujemy za okazane serce i poświęcony czas!!!

 • 001
 • 002
 • 003
 • 004
 • 005
 • 006
 • 007
 • 008
 • galdary

Wycieczka do Zakopanego

Uczniowie „Jagiellończyka” na górskich szlakach.

8 czerwca uczniowie klasy I f i II d wraz z wychowawcami, panią Jowitą Królikowską i Aleksandrą Markowską oraz kilkoma uczniami z klasy I b i panią Agnieszką Jadwiszczak, wyjechali na trzydniową wycieczkę edukacyjno – krajoznawczą do Zakopanego i Krakowa. Celem wycieczki było zapoznanie młodzieży z przyrodą Tatr oraz przybliżenie sylwetek królów polskich w tym sylwetki patrona szkoły Kazimierza Jagiellończyka.

Pierwszy dzień rozpoczął się optymistycznie. Po przyjeździe do Zakopanego młodzież regenerowała siły i integrowała się podczas wspólnych zabaw w wodzie i na kręgielni. W drugim dniu optymizm opuścił wycieczkowiczów, kiedy to w strugach deszczu musieli pokonywać trasę prowadzącą do „Morskiego Oka”. Na szczęście po pierwszych kilometrach pokonywanych w deszczu, w przemoczonych butach od płynących po asfalcie strumieni wody, nadeszło rozpogodzenie a wiejący wiatr osuszył w dość szybkim tempie przemoczone rzeczy. Rekompensatą dziewięciogodzinnej wędrówki po górach były wymarzone zakupy na Krupówkach. W trzecim dniu, po niezapomnianych wrażeniach i przegadanej nocy uczestnicy wycieczki udali się do Krakowa, gdzie w promieniach słońca zwiedzili Zamek na Wawelu, Katedrę wraz z Grobami Królewskimi i Dzwonem Zygmunta a także grób pary prezydenckiej, która zginęła w katastrofie smoleńskiej w 2010 roku.

W godzinach wieczornych pełni wrażeń i pozytywnej energii wróciliśmy do Sieradza.

Wszystkim uczestnikom wycieczki dziękujemy za wspólnie spędzony czas. :-)

 • Zakopane 6
 • Zakopane
 • Zakopane1
 • Zakopane10
 • Zakopane2
 • Zakopane3
 • Zakopane4
 • Zakopane6a
 • Zakopane7
 • Zakopane9
 • galzak
 • zakopane5
 • zakopane8

Strona 1 z 17

        

Zaloguj Zarejestruj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

Licznik odwiedzin

Dzisiaj48
Wczoraj151
W ciągu tygodnia496
Razem1328214

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka
Żwirki i Wigury 3, Sieradz
Tel.  (43) 827 14 25;  501 192 842

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

003.jpg 004.jpg 005.jpg 006.jpg 008.jpg 010.jpg 011.jpg 012.jpg 013.jpg 014.jpg 016.jpg 017.jpg 018.jpg 019.jpg 020.jpg