Konkurs "Matematyka Moja Pasja"

pasja

22 marca 2017 roku w auli Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się gala finałowa szóstej edycji konkursu „Matematyka Moja Pasja". Jest to największy konkurs matematyczny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Łodzi i województwa.

Konkurs jest organizowany przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego wraz z Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata przy współudziale Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Konkurs „Matematyka Moja Pasja” ma na celu popularyzację matematyki wśród uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Do konkursu zgłosiły się w tym roku 173 szkoły – 111 gimnazjów i 62 szkoły ponadgimnazjalne. Zarejestrowano zgłoszenia ponad 2.800 uczniów, w tym przeszło 1.600 gimnazjalistów.

W szóstej edycji konkursu naszą szkołę reprezentowało 24 uczniów, z których pięciu zakwalifikowało się do finału.

Laureatami konkursu „Matematyka Moja Pasja” zostali uczniowie:

DAMIAN MATUSIAK z klasy 3E

BARTŁOMIEJ SOBANEK z klasy 3E.

Finalistami konkursu zostali:

RAFAŁ BRODACKI z klasy 3C

ADAM CHŁOPOWIEC z klasy 1D

PATRYK MAJEWSKI  z klasy 2E

Laureatom i finalistą gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

„MATEMATYKA MOJA PASJA”

Laureatami konkursu „Matematyka Moja Pasja” otrzymali uczniowie:

DAMIAN MATUSIAK z klasy 3E

BARTŁOMIEJ SOBANEK z klasy 3E.

Finalistami konkursu zostali:                  RAFAŁ BRODACKI z klasy 3C

ADAM CHŁOPOWIEC z klasy 1D

PATRYK MAJEWSKI  z klasy 2E

Laureatom i finalistą gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.