Damian Matusiak laureatem I INTERNETOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO "First Step To Fields Medal"

I INTERNETOWY KONKURS MATEMATYCZNY

„FIRST STEP TO FIELDS MEDAL”
„O PUCHAR PROREKTORA POLITECHNIKI ŁÓDZKIEJ”

Główne cele konkursu to: inspirowanie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do głębszego zainteresowania się matematyką jako narzędziem do opisania zjawisk dnia codziennego i stosowania Jej w rozwiązywaniu praktycznych problemów i zagadnień, motywowanie uczniów do bardzo dobrego przygotowania się do egzaminu dojrzałości poprzez stworzenie możliwości ciągłego sprawdzania swojej wiedzy, propagowanie wśród uczniów nowoczesnych technik internetowych służących rozwojowi nauk ścisłych.

Cały konkurs składa się z 5 sesji konkursowych odbywających się za pośrednictwem Internetu na platformie www.e-matura.p.lodz.pl oraz finału, który odbędzie się w warunkach kontrolowanej samodzielności. Każda konkursowa sesja internetowa polega na rozwiązaniu określonej ilości zadań i udzieleniu poprawnej odpowiedzi również przez Internet. Czas trwania sesji to 120 minut.

W naszej szkole do konkursu przystąpiły dwie drużyny w składzie:

I DRUŻYNA: Bartłomiej Sobanek, Damian Matusiak, Bartosz Nakonieczny, Sebastian Sowizdrzał i Rafał Brodacki – uczniowie klas trzecich;

II DRUŻYNA: Ula Kępska, Michał Jadwiszczak, Cezary Pawłowski, Patryk Majewski- uczniowie klasy IIe.

Po rozegraniu 5 sesji konkursowych 50 najlepszych uczestników uzyskuje tytuł finalisty.

Tytuł finalisty i awans do finału otrzymali uczniowie z I drużyny, tj.

BARTŁOMIEJ SOBANEK- kl.3E

DAMIAN MATUSIAK – kl.3E

BARTOSZ NAKONIECZNY – kl.3E

SEBASTIAN SOWIZDRZAŁ – kl.3E

RAFAŁ BRODACKI - kl.3C

Finał konkursu odbył się 31.03.2017 roku w Łodzi. Tytuł laureata uzyskał uczeń klasy 3E- DAMIAN MATUSIAK

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.