I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu

ul. Żwirki i Wigury 3, 98-200 Sieradz, tel. 43827-14-25

GodłoPowiat
Dzisiaj jest: 28 Marca 2023    |    Imieniny obchodzą: Aniela, Sykstus, Joanna

Focus na kino

W bieżącym roku szkolnym ponownie uczestniczymy w  projekcie Filmoteki Szkolnej – Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

Na wszystkich seansach filmowych obecna była klasa 2b, ale zduńskowolskie kino, w którym odbywają się projekcje, odwiedziła również klasa 2a, 1a i 1b.

W tym roku wybraliśmy cykl „Trudne tematy”, który skierowany jest do uczniów, którzy w sposób otwarty i dojrzały starają się poznawać prawdę o otaczającym nas świecie. W tym cyklu zostały zaproponowane filmy, które nie tylko poruszają ważne problemy współczesnego świata, ale są też bliskie nam, młodym ludziom, dotyczą często sytuacji, w których sami się znajdujemy. Dzięki spotkaniom z tym kinem możemy konfrontować swoje wyobrażenie o świecie z postawami zaprezentowanymi w filmach, możemy próbować odnaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania, podjąć dialog z rzeczywistością.

„Trudne tematy” proponują drogę w poszukiwaniu wartości i kształtowania postaw etycznych, uczą odpowiedzialności, tolerancji, dają przykłady zachowań, jak odnaleźć się we współczesnym świecie i w jaki sposób ustrzec się przed zagrożeniami cywilizacyjnymi.

W wybranym przez nas cyklu obejrzeliśmy następujące filmy: „Amy”, „Wymyk”, „W jego oczach”, „Pokot”, „Cały ten cukier”, ”Labirynt fauna”.

Projekcje i warsztaty odbywają się w gościnnym kinie „Ratusz” w Zduńskiej Woli, gdzie naszym przewodnikiem po świecie filmów jest Pani Emilia Gorąca, koordynator programu. Opiekunem projektu w naszej szkole jest Pani Beata Kielek, a do programu w bieżącym roku szkolnym dołączyła Pani Magdalena Pacholik.

Zapraszamy na szkolną stronę Filmoteki Szkolnej (kliknij tutaj!), gdzie, wzorem ubiegłego roku, znajdziecie recenzje obejrzanych przez nas filmów. 

 

                                     Kinomaniacy z 2b

 

        

Zaloguj Zarejestruj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

Licznik odwiedzin

Dzisiaj17
Wczoraj13
W ciągu tygodnia30
Razem1314388

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka
Żwirki i Wigury 3, Sieradz
Tel.  (43) 827 14 25;  501 192 842

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

003.jpg 004.jpg 005.jpg 006.jpg 008.jpg 010.jpg 011.jpg 012.jpg 013.jpg 014.jpg 016.jpg 017.jpg 018.jpg 019.jpg 020.jpg