I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu

ul. Żwirki i Wigury 3, 98-200 Sieradz, tel. 43827-14-25

GodłoPowiat
Dzisiaj jest: 29 Września 2023    |    Imieniny obchodzą: Michalina, Michał, Rafał

List Ministra Zdrowia do dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców

Rozpoczyna się akcja mająca na celu przygotowanie do szczepień dzieci i młodzieży po dobiegających już końca wakacjach. W związku z tym do szkoł został przesłany list Ministra Zdrowia, który jest skierowany do dyrektorów, nauczycieli i rodziców.  List odpowiada na wiele pytań i wątpliwości związanych ze szczepieniami nastolatków. 

Minister Zdrowia zaznaczył, że szczepionki zostały dopuszczone do stosowania po przejściu odpowiedniej procedury potwierdzającej ich bezpieczeństwo i skuteczność. Wskazał, które szczepionki mogą być podawane dzieciom od 12. roku życia, a także przywołał dane związane z badaniami klinicznymi w tej grupie wiekowej. Podkreślił, że działania niepożądane wśród nastolatków w wieku od 12 do 17 lat są podobne do tych, jakie pojawiają się u osób po 18. roku życia i starszych. Zazwyczaj mają one łagodny charakter i obejmują: ból i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia, gorączkę, zmęczenie, ból głowy, mięśni i stawów.

Poniżej zamieszczamy jego treść:

Materiały ze strony: www. mein.gov.pl

Miejski Program Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży

Urząd Miasta Sieradza informuje, iż zainteresowane osoby mogą składać wnioski o przyznanie nagród i stypendiów edukacyjnych przyznanych w ramach Miejskiego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży w terminie od 16 sierpnia 2021 r. do dnia 10 września 2021 r. (w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Miasta Sieradza, pl. Wojewódzki 1).

Możliwość ubiegania się o tego typu wsparcie ze strony miasta dotyczy tylko osbób zamieszkałych na terenie Sieradza.

Szczegółowe informacje o zasadach przyznawania nagród i stypendiów edukacyjnych znajdują się w:
1)    uchwale nr LI/353/2018 Rady Miejskiej w Sieradzu z dnia 29 maja 2018 r. w sprawie określenia szczegółowych warunków, zakresu i trybu przyznawania nagród i stypendiów edukacyjnych w ramach Miejskiego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci
i Młodzieży;

2)    uchwale nr XLVII/318/2021 Rady Miejskiej w Sieradzu z dnia 9 lipca 2021 r. w sprawie zmiany uchwały w sprawie określenia szczegółowych warunków, zakresu i trybu przyznawania nagród i stypendiów edukacyjnych w ramach Miejskiego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży.

Więcej informacji i dokumenty do pobrania znajdują się tutaj.

 

Informacje zamieszczone w oparciu o stronę: www.sieradz.eu

Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu zaprasza!

Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu zaprasza w najbliższym czasie na wystawy:

 

6 – 30 sierpnia 2021 r.

"Siga, siga"
Fotografia Kasjana Farbisza, Skrawki świata
w obiektywie

plakatKasjan Farbisz syn – z urodzenia sieradzanin, z wyboru koninianin, najlepiej czuje się w fotografii krajobrazu, architektury i stylistyce surowego reportażu. Mówi o sobie lokalny patriota i potwierdza to jego artystyczny dorobek, bo choć wiele podróżuje i fotografuje na całym świecie, wciąż z upodobaniem poszukuje nieoczywistych kadrów w Koninie. Laureat między innymi I miejsca w IV Edycji Konkursu Fotograficznego o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego (w Kategorii Zabytkowe Obiekty). W ramach międzynarodowego konkursu 35awards – International Photography Awards, w kategorii Bird’s eye view of people, otrzymał wyróżnienie, uzyskując miejsce wśród 50 najlepszych fotografów z całego świata (spośród 1233 zgłoszeń, jako jeden z zaledwie trzech reprezentantów Polski). Na wystawie Siga, siga… udostępnione zostaną fotografie z podróży artysty, między innymi na Maderę, Sycylię, Wyspy Kanaryjskie, Kubę, do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Omanu czy Szkocji.

6 - 27 sierpnia 2021 r. wystawa rzeźby Lidii Głazik pt. Paciorkowce i Arabeski

1Lidia Głazik, urodziła się w 1971 r. w Ostrowie Wielkopolskim. Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli. Studiowała w Instytucie Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w latach 1992-1998. W 1999 roku rozpoczęła pracę jako wykładowca w macierzystej uczelni. W 2010 r. uzyskała tytuł doktora sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuki piękne na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Promotorem pracy doktorskiej był prof. Andrzej Jocz. Pracuje jako adiunkt w Pracowni Rzeźby na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu UAM w Poznaniu.

Wystawy indywidualne: „Twórczość w ciszy przestrzeni wewnętrznej”, Galeria Wieża Ciśnień, Kalisz 2005, „Krystalizacja osobowości w procesie”, Galeria Sztuki Współczesnej, Ostrów Wlkp. 2006, „Organiczno-liryczny charakter form rzeźbiarskich w mojej twórczości”, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie 2010, „Rozprawa doktorska Lidii Głazik, czyli upublicznienie kolekcji rzeźbiarskiej w Galerii WPA w Kaliszu” 2011, „Rzeźba”, Galeria „Parter” Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego, Łódź 2011, „Rzeźba”, Galeria im. Antoniego Tyzenhauza, Grodno 2015, „W nadrealnej przestrzeni organiczno-lirycznej rzeźby”, Galeria 33, Ostrów Wlkp. 2016, „Plastiky”, Velká Galerie Těšinského Divadla, Česky Těšin 2018.

Wystawy zbiorowe: (wybór) „Salony Rzeźby”, Galeria Związku Artystów Rzeźbiarzy, Warszawa 2002-2003, „Jacy Jesteśmy”, Nordhausen, Delitzsch 2005, „Twórcy-Pedagodzy”, Gustav Lűbcke Museum w Hamm 2005, „Salony kaliskie”, Galeria Sztuki im. Jana Tarasina, Kalisz 2001, 2011, „Art-Expo”, Hautmont 2013, „Formacja idei” Wystawa rzeźby Marii Podskarbi-Hebisz, Beaty Sobczyk, Lidii Głazik, Andrzeja Jocza, Galeria Wieża Ciśnień Kalisz 2013, „Formacja idei 2”, Uniwersytecka Galeria Sztuki WPA UAM w Kaliszu 2014, „Mosty Sztuki”, Muzeum Ziemi Kaliskiej 2014-2017, „A-Kumulacje”, Kaliskie Biennale Sztuki, Galeria Sztuki im. Jana Tarasina, Kalisz 2017, „Art Vision’s Structures” w Cour des Arts w Brunstatt 2017, Projekt „Territoirre(s)”, Mulhouse 2018, „Re-Konstrukcja”, Galeria im. Jana Tarasina w Kaliszu 2018, „Art Visions 2019”, Krakowskie Forum Kultury 2019, „25. Wschodni Salon Sztuki Lublin 2020”, Wyróżnienie honorowe, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie 2020, „Próba 4” Międzynarodowy Konkurs na Eksperyment w Sztukach Wizualnych, wystawa laureatów i finalistów, Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu 2020, „Postój ze Sztuką-Eksperymenty 2020”, Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu 2020, „A-Kumulacje 2021”, Kaliskie Biennale Sztuki, Nagroda główna, Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu 202

13 sierpnia – 10 września 2021 r.

wystawa malarstwa i rysunku , fotografii i ceramiki
Alicji Domańskiej, Zuzanny Gołdyn, Izabeli Domańskiej

pt. "Trzy po trzy"

zaproszenieAlicja Domańska (ur. 17 sierpnia 1999 r. w Sieradzu) – absolwentka Państwowego Liceum Plastycznego im Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli. Jej prace rzeźbiarskie powstałe pod kierunkiem nauczyciela Zbigniewa Gąsiorowskiego oraz prace rysunkowe powstałe pod kierunkiem nauczycielki Joanny Trzcińskiej zostały wysoko ocenione na „Ogólnopolskim przeglądzie rysunku, malarstwa i rzeźby”, organizowanym przez Centrum Edukacji Artystycznej (szkoła uplasowała się na 5. miejscu w makroregionie). Na XXVI Ogólnopolskim Plenerze Rysunkowo – Malarskim im. Krystyny Drążkiewicz dla Najzdolniejszych Uczniów Najstarszych Klas Liceów Plastycznych RYCHWAŁ 2018 otrzymała I nagrodę w postaci Indeksu na Uniwersytet Artystyczny w Poznani. Aktualnie studentka II roku Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na kierunku grafika.

Zuzanna Gołdyn (ur. w 1999 r. w Sieradzu). Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli w 2019 r. z zawodem artysta-ceramik.

W 2021 ukończyła studium Krakowskich Szkół Artystycznych na wydziale Kreatywnej Fotografii, tworząc dyplom wpisujący się w trend: eko, zero waste, bio, powrót do natury. Fotografią zaczęła się interesować na poważnie w 2018, po tym jak z wyróżnieniem ukończyła licealne zajęcia fotografii. Jeszcze tego samego roku po raz pierwszy wystawiła swoje fotografie na wystawie w klubie Prorock w swoim rodzinnym mieście. Od niedawna zajmuje się głównie grafiką, a dokładniej malarstwem graficznym.

Izabela Domańska (ur. w Sieradzu). Absolwentka Państwowego Liceum Plastycznego im Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli na kierunku Ceramika Artystyczna, prowadzonym przez Zbigniewa Woźniaka i Marię Puzon. Pracowała w PLSP w roli nauczyciela zawodu – specjalizacja koło garncarskie. Następnie jako instruktor plastyki w Złoczewskim Domu Kultury, w tym samym czasie jako projektant w Zakładzie Dziewiarskim. Przez 25 lat pełniła funkcję projektanta wzornictwa w Ceramice Tubądzin. Zdobyła nagrodę Acanthus Aureus na Międzynarodowych Targach Budownictwa za architektoniczny projekt stoiska (BUDMA 2003). Jej kolekcje wielokrotnie nagradzane były na Targach Poznańskich Perłami Ceramiki. Od 15 lat uczestniczka i instruktor Warsztatów Garncarskich w Medyni Głogowskiej.

Z wizytą w Ministerstwie Edukacji i Nauki w Warszawie

 

Dyrektor szkoły p. Jowita Królikowska oraz Przewodniczący Rady Rodziców p. Emil Jarząb byli gośćmi Sekretarza Stanu Pana Tomasza Rzymkowskiego, Posła na Sejm RP.

Spotkanie było okazją do przedstawienia nie tylko działań i sukcesów, ale również do omówienia planów związanych z nadchodzącym nowym rokiem szkolnym. Inicjatywy podejmowane przez szkołę spotkały się z uznaniem Pana Ministra, który pogratulował sukcesów całej społeczności szkolnej oraz życzył udanych wakacji po ciężkim roku szkolnym.

Pan Minister przyjął zaproszenie do naszego Liceum, które odwiedzi po wakacjach.

  • wizytawMEN-d

 


Strona 1 z 24

        

Zaloguj Zarejestruj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

Licznik odwiedzin

Dzisiaj33
Wczoraj151
W ciągu tygodnia481
Razem1328199

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka
Żwirki i Wigury 3, Sieradz
Tel.  (43) 827 14 25;  501 192 842

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

003.jpg 004.jpg 005.jpg 006.jpg 008.jpg 010.jpg 011.jpg 012.jpg 013.jpg 014.jpg 016.jpg 017.jpg 018.jpg 019.jpg 020.jpg