I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu

ul. Żwirki i Wigury 3, 98-200 Sieradz, tel. 43827-14-25

GodłoPowiat
Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan

"Zwolnieni z Teorii" - w oczekiwaniu na finał

Jesteśmy 5-osobową grupą dziewczyn, które postanowiły wziąć udział w ogólnopolskiej olimpiadzie "Zwolnieni z Teorii", podczas której uczestnicy łączą się w grupy i realizują projekt społeczny na wybrany temat. My zdecydowałyśmy się poruszyć zagadnienie zdrowia psychicznego wśród młodzieży i dorosłych. 
Zauważyłyśmy, że problemy emocjonalne są coraz częściej spotykane w naszym społeczeństwie i dodatkowo nasiliły się w okresie pandemii. Chciałyśmy aby temat ten przestał być tematem tabu, a udanie się do psychologa - powodem do wstydu. Nasze przedsięwzięcie miało również na celu pokazanie osobom zmagającym się z problemami zdrowia psychicznego, że nie są w tym osamotnione. 
Prowadziłyśmy konta w mediach społecznościowych, z czego najbardziej aktywne byłyśmy na instagramie, gdzie nasi obserwatorzy mogli codziennie czytać ciekawe infografiki, które tworzyłyśmy na podstawie wiedzy specjalistów. Zorganizowałyśmy także webinar ze specjalistą, który odpowiadał na pytania zarówno nasze jak i naszych obserwatorów. Współpracując z ekspertami udało nam się pomóc wielu osobom, które pisały do nas ze swoimi problemami. 
Ten projekt był dla nas przedsmakiem dorosłości. Wymagał asertywności i samodzielności, chociażby przy staraniu się o wsparcie finansowe. Musiałyśmy też połączyć  wykonywanie zadań związanych z olimpiadą z nauką w szkole. Mimo wszystko udało nam się i ze zniecierpliwieniem czekamy na finał olimpiady.
Barbara Jaworowska, Weronika Dzikowska, Natalia Sowała, Maja Radziszewska, Julia Andrysiak
 
zzt1
 
zzt2
 
 

        

Zaloguj Zarejestruj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

Licznik odwiedzin

Dzisiaj0
Wczoraj14
W ciągu tygodnia14
Razem1313306

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka
Żwirki i Wigury 3, Sieradz
Tel.  (43) 827 14 25;  501 192 842

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

003.jpg 004.jpg 005.jpg 006.jpg 008.jpg 010.jpg 011.jpg 012.jpg 013.jpg 014.jpg 016.jpg 017.jpg 018.jpg 019.jpg 020.jpg