![]() |
I Liceum Ogólnokształcące
|
Kasjan Farbisz syn – z urodzenia sieradzanin, z wyboru koninianin, najlepiej czuje się w fotografii krajobrazu, architektury i stylistyce surowego reportażu. Mówi o sobie lokalny patriota i potwierdza to jego artystyczny dorobek, bo choć wiele podróżuje i fotografuje na całym świecie, wciąż z upodobaniem poszukuje nieoczywistych kadrów w Koninie. Laureat między innymi I miejsca w IV Edycji Konkursu Fotograficznego o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego (w Kategorii Zabytkowe Obiekty). W ramach międzynarodowego konkursu 35awards – International Photography Awards, w kategorii Bird’s eye view of people, otrzymał wyróżnienie, uzyskując miejsce wśród 50 najlepszych fotografów z całego świata (spośród 1233 zgłoszeń, jako jeden z zaledwie trzech reprezentantów Polski). Na wystawie Siga, siga… udostępnione zostaną fotografie z podróży artysty, między innymi na Maderę, Sycylię, Wyspy Kanaryjskie, Kubę, do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Omanu czy Szkocji.
Lidia Głazik, urodziła się w 1971 r. w Ostrowie Wielkopolskim. Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli. Studiowała w Instytucie Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w latach 1992-1998. W 1999 roku rozpoczęła pracę jako wykładowca w macierzystej uczelni. W 2010 r. uzyskała tytuł doktora sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuki piękne na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Promotorem pracy doktorskiej był prof. Andrzej Jocz. Pracuje jako adiunkt w Pracowni Rzeźby na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu UAM w Poznaniu.
Wystawy indywidualne: „Twórczość w ciszy przestrzeni wewnętrznej”, Galeria Wieża Ciśnień, Kalisz 2005, „Krystalizacja osobowości w procesie”, Galeria Sztuki Współczesnej, Ostrów Wlkp. 2006, „Organiczno-liryczny charakter form rzeźbiarskich w mojej twórczości”, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie 2010, „Rozprawa doktorska Lidii Głazik, czyli upublicznienie kolekcji rzeźbiarskiej w Galerii WPA w Kaliszu” 2011, „Rzeźba”, Galeria „Parter” Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego, Łódź 2011, „Rzeźba”, Galeria im. Antoniego Tyzenhauza, Grodno 2015, „W nadrealnej przestrzeni organiczno-lirycznej rzeźby”, Galeria 33, Ostrów Wlkp. 2016, „Plastiky”, Velká Galerie Těšinského Divadla, Česky Těšin 2018.
Wystawy zbiorowe: (wybór) „Salony Rzeźby”, Galeria Związku Artystów Rzeźbiarzy, Warszawa 2002-2003, „Jacy Jesteśmy”, Nordhausen, Delitzsch 2005, „Twórcy-Pedagodzy”, Gustav Lűbcke Museum w Hamm 2005, „Salony kaliskie”, Galeria Sztuki im. Jana Tarasina, Kalisz 2001, 2011, „Art-Expo”, Hautmont 2013, „Formacja idei” Wystawa rzeźby Marii Podskarbi-Hebisz, Beaty Sobczyk, Lidii Głazik, Andrzeja Jocza, Galeria Wieża Ciśnień Kalisz 2013, „Formacja idei 2”, Uniwersytecka Galeria Sztuki WPA UAM w Kaliszu 2014, „Mosty Sztuki”, Muzeum Ziemi Kaliskiej 2014-2017, „A-Kumulacje”, Kaliskie Biennale Sztuki, Galeria Sztuki im. Jana Tarasina, Kalisz 2017, „Art Vision’s Structures” w Cour des Arts w Brunstatt 2017, Projekt „Territoirre(s)”, Mulhouse 2018, „Re-Konstrukcja”, Galeria im. Jana Tarasina w Kaliszu 2018, „Art Visions 2019”, Krakowskie Forum Kultury 2019, „25. Wschodni Salon Sztuki Lublin 2020”, Wyróżnienie honorowe, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie 2020, „Próba 4” Międzynarodowy Konkurs na Eksperyment w Sztukach Wizualnych, wystawa laureatów i finalistów, Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu 2020, „Postój ze Sztuką-Eksperymenty 2020”, Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu 2020, „A-Kumulacje 2021”, Kaliskie Biennale Sztuki, Nagroda główna, Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu 202
Alicja Domańska (ur. 17 sierpnia 1999 r. w Sieradzu) – absolwentka Państwowego Liceum Plastycznego im Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli. Jej prace rzeźbiarskie powstałe pod kierunkiem nauczyciela Zbigniewa Gąsiorowskiego oraz prace rysunkowe powstałe pod kierunkiem nauczycielki Joanny Trzcińskiej zostały wysoko ocenione na „Ogólnopolskim przeglądzie rysunku, malarstwa i rzeźby”, organizowanym przez Centrum Edukacji Artystycznej (szkoła uplasowała się na 5. miejscu w makroregionie). Na XXVI Ogólnopolskim Plenerze Rysunkowo – Malarskim im. Krystyny Drążkiewicz dla Najzdolniejszych Uczniów Najstarszych Klas Liceów Plastycznych RYCHWAŁ 2018 otrzymała I nagrodę w postaci Indeksu na Uniwersytet Artystyczny w Poznani. Aktualnie studentka II roku Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na kierunku grafika.
Zuzanna Gołdyn (ur. w 1999 r. w Sieradzu). Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli w 2019 r. z zawodem artysta-ceramik.
W 2021 ukończyła studium Krakowskich Szkół Artystycznych na wydziale Kreatywnej Fotografii, tworząc dyplom wpisujący się w trend: eko, zero waste, bio, powrót do natury. Fotografią zaczęła się interesować na poważnie w 2018, po tym jak z wyróżnieniem ukończyła licealne zajęcia fotografii. Jeszcze tego samego roku po raz pierwszy wystawiła swoje fotografie na wystawie w klubie Prorock w swoim rodzinnym mieście. Od niedawna zajmuje się głównie grafiką, a dokładniej malarstwem graficznym.
Izabela Domańska (ur. w Sieradzu). Absolwentka Państwowego Liceum Plastycznego im Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli na kierunku Ceramika Artystyczna, prowadzonym przez Zbigniewa Woźniaka i Marię Puzon. Pracowała w PLSP w roli nauczyciela zawodu – specjalizacja koło garncarskie. Następnie jako instruktor plastyki w Złoczewskim Domu Kultury, w tym samym czasie jako projektant w Zakładzie Dziewiarskim. Przez 25 lat pełniła funkcję projektanta wzornictwa w Ceramice Tubądzin. Zdobyła nagrodę Acanthus Aureus na Międzynarodowych Targach Budownictwa za architektoniczny projekt stoiska (BUDMA 2003). Jej kolekcje wielokrotnie nagradzane były na Targach Poznańskich Perłami Ceramiki. Od 15 lat uczestniczka i instruktor Warsztatów Garncarskich w Medyni Głogowskiej.
Copyright 2012- © lojagiellonczyk.pl Opracowali i przygotowali: Tomasz Felczerek i Dawid Sielski
![]() |
Jagiellończyk |
![]() |
EPAS |