I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu

ul. Żwirki i Wigury 3, 98-200 Sieradz, tel. 43827-14-25

GodłoPowiat
Dzisiaj jest: 7 Czerwca 2023    |    Imieniny obchodzą: Jarosław, Robert, Wiesław

Euroscola Online

 10 grudnia 2021r. grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w internetowej sesji programu Euroscola. W spotkaniu, zorganizowanym przez Parlament Europejski, wzięło udział aż 77 szkół z 22 państw. Wydarzenie rozpoczął uroczystym powitaniem Przewodniczący Parlamentu Europejskiego- pan David Maria Sassoli, a moderatorzy -Stefanie Hintzmann i Jakob Groth przedstawili   uczestnikom porządek obrad. 

Następnie przyszedł czas na wywiad z Wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego- panią Nicolą Beer oraz pojawiła się dla uczestników możliwości zadawania pytań. Wśród osób, które miały okazję zadać pytanie na żywo, znalazł się uczeń Jagiellończyka- Piotr Janiszewski z klasy 3e.

Kolejną częścią spotkania było wystąpienie kierownika wydziału Specjalnej Komisji ds. Ingerencji Zagranicznej w Procesy Demokratyczne Unii Europejskiej- Markusa Warasina, który poruszał tematy, takie jak: 

  • Zagrożenia cyberbezpieczeństwa i ochrona danych 
  • Dezinformacja i fałszywe wiadomości 
  • Uzależnienie cyfrowe 

oraz odpowiadał na nurtujące uczniów, często trudne, pytania, m.in. jedno z nich zadała uczennica klasy 2a- Kinga Jurek. Podczas sesji pytań i odpowiedzi, uczestnicy wzięli też udział w głosowaniu, w którym zostali zapytani o to, jaka jest ich wizja ery cyfrowej.  

Ważnym etapem wydarzenia okazało się dla nas również ogłoszenie wyników konkursu na plakat, przedstawiający wizję czekającej nas przyszłości. I tak to właśnie uczennicom naszej szkoły: Kindze Jurek, Michalinie Jurewicz i Michalinie Olembrowskiej z klasy 2a udało się stanąć na wirtualnym podium, zajmując 1. miejsce. 

Przemówienie końcowe wygłosił Dyrektor Generalny ds. Komunikacji i Rzecznik Prasowy PE- pan Jaume Duch Guillot, żegnając wszystkich uczniów i nauczycieli.  

Po spotkaniu, koordynator naszej grupy- pani Alicja Łaska otrzymała bardzo miłą wiadomość ze Strasburga następującej treści:

„Twoi uczniowie odegrali niezwykle ważną rolę w wydarzeniu poprzez swój aktywny udział, zadając pytania wiceprezydentowi i ekspertowi zaproszonemu na wydarzenie, a także dzieląc się swoimi pomysłami na platformie "Europejskie pomysły młodzieżowe" i swoich kontach w mediach społecznościowych”.

  • Euroscola1
  • Euroscola2
  • Euroscola3
  • Euroscola4
  • Euroscola5
  • Euroscola6

więcej zdjęć do obejrzenia na stronie Epas


        

Zaloguj Zarejestruj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

Licznik odwiedzin

Dzisiaj1
Wczoraj18
W ciągu tygodnia40
Razem1315673

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka
Żwirki i Wigury 3, Sieradz
Tel.  (43) 827 14 25;  501 192 842

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

003.jpg 004.jpg 005.jpg 006.jpg 008.jpg 010.jpg 011.jpg 012.jpg 013.jpg 014.jpg 016.jpg 017.jpg 018.jpg 019.jpg 020.jpg